SIE English Sony Interactive Entertainment Inc. Uncategorized Sunrise v Culion Church and Fortress, Palawan

Sunrise v Culion Church and Fortress, Palawan

Dokázal jsem porazit budík. V pěti ráno jsem se probudil z krátkého a mělkého spánku, otevřel jsem oči, vstal a ven z postele a pak budík zhasl. Bylo to jedno z těch vzácných ráno, které jsem proti tomu dokázal skóre. Tak jsem byl nadšený, že jsem začal den. Popadl jsem fotoaparát a vydal se do kostela, abych sledoval východ slunce, o kterém se Culion začíná známý.

Culion Church býval pevností. První agustinští misionáři dorazili na ostrov v roce 1622, aby zřídili farnost, ale opakované Moro nájezdy je tlačily, aby postavily pevnost jako obranu v roce 1740. Téměř o dvě století později byl Culion vyhlášen malomocnou kolonií a stal se domů k Filipinosovi postižené nemocí nemocí . V roce 1933 jezuité rekonstruovali pevnost a změnili ji na místo uctívání, nyní známého jako kostel La Inmaculada Concepcion.

To, co zbylo z pevnosti (kromě částí přeměněných na kostel), je nyní rozpadající se strážní věž, která korunuje to, co bývalo baštou. To také slouží jako maják a v noci vede námořníky. Pevnost je posazena na ostrohu, směřuje k moři a umožňuje nerušený výhled na východ.

Pre-SUnrise Glow již osvětlila tmavou safírovou oblohu, ale paprsky se ještě musí objevit. Odtud jsem viděl boční stěny a sloupy struktury. Kostel 25 m x 10m byl vytesán z živých korálů, ale v některých částech byl přidán beton. Je zakončena karmínovou zaoblenou střechou podporovanou další dvojicí červenomalovaných stěn, zvýrazněných bílými okny oblouku.

Culion Church se posadil na útesu
Crimsonovy střechy kostela Culion a nahá belfry
Čekání na východ slunce

Z hlavní silnice vede betonové schodiště návštěvníky k oboustranné fasádě. Horní vrstva se může pochlubit dvěma obloukovými okny se výklenkem, který chrání obraz Panny Marie. Pod ním jsou tři dveře s výklenky mezi nimi, snímky s bydlením svatých. Jeho hlavní dveře jsou lemovány stromy Bougainvillea, které do struktury přidaly pomlčku horké růžové, studené a šedé. Po jeho pravé straně je befferie bez zdi a po jeho levé straně krásný strom Cherry Blossoms Palawan.

Myslel jsem, že stále mám hodně času, tak jsem se vrátil do místnosti, abych probudil svého přítele Mica a přetáhl ji do Fort Culion. Právě když jsem vešel do místnosti, stalo se to. Slunce se vynořilo z kusů mraků a malovalo oblohu růžovou a zlatou. Děkuji nebesům, náš pokoj, stejně jako pevnost, čelil na východ, že jsem měl stále skvělý výhled na první ranní nebeskou přehlídku.

Strom Palawan Cherry Blossoms stojí krásně vedle kostela
Pohled na východ slunce z našeho okna
Jak se dostat do Culion Church and Fort: Denní prohlídky kolem culionu jsou k dispozici v Coron za asi P1100 na PAX. Pokud jste velká skupina, můžete si pronajmout loď na Culion v parku Lualhati pro P3000 pro 4PAX nebo P3500 pro 8pax. Pokud chcete, aby to styl do-it-yourself, můžete jezdit na 1pm lodi na Culion z Coron Port pro P180. Návratová loď je naplánována příští ráno, což znamená, že budete muset zůstat přes noc na ostrově jako my.

Další tipy na YouTube ⬇ ⬇

Související příspěvky:

Culion, Palawan: Na „ostrov bez návratu“ a zpět

Muzeum a archiv Culion, Palawan: zbytky a potomci

Calauit Safari Park: Co lze očekávat

Black Island, Busuanga: Nový odstín ráje v Palawan na Filipínách

Mt. Takyas: Chasing západy slunce v Coron, Palawan, Filipíny

Druhý ostrov Pamalican v Busuanga, Palawan na Filipínách

Maquinit Hot Springs: Trub Therapy in Coron, Palawan

Tameta Pension House: kde zůstat v Coron, Palawan, Filipíny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *