SIE English Sony Interactive Entertainment Inc. Uncategorized Jak se podívat na Tádžikistán na rozpočtovém plánu

Jak se podívat na Tádžikistán na rozpočtovém plánu

Publikováno: 02/10/20 | 10. února 2020

V letošním roce se budu snažit jít do Střední Asie na podzim. Nikdy jsem nebyl v regionu, stejně jako je to dlouho, co je pro mě pořádat fantastický kouzlo. Zdá se, že syrové, krásné, stejně jako nedotčené. Takže, když někdo natáhl, aby skládat hosta publikovat na zemi, byl jsem nadšený. Byla to možnost objevit trochu před i (doufejme) jít. V tomto hostujícím příspěvku se cestující i spisovatel Paul McDougal rozbije, co je pro cestování Tádžikistánu na rozpočtu.

Appattly stejně jako romanticky chápal jako “střešní krytina světa,” Tádžikistán je ráj turistů. Mnohem více než 93% země je definováno jako hornatá – stejně jako mnohem více než 50%, která sedí na více než 3 000 metrů (9 800 stop)! Je to pozoruhodná země, plná ledovcových vrcholů, stejně jako horská jezera, která jsou nejlepší pro vícenásobné výlety (ale podobně ohromující také na krátkých žonglích).

Cestování po Tádžikistánu potřebuje smysl pro dobrodružství, protože národ je také posetý s nekvalitní silnice, rudimentární zařízení, stejně jako obrovský nedostatek infrastruktury. Ale po nákladech na téměř měsíčního měsíce jsem zjistil, že je to jednoduché, stejně jako levné dostat se kolem těchto problémů s úsměvem stejně jako rameny.

Mnoho turistů tráví mnohem více peněz, než je požadováno, když v Tádžikistánu. Mnozí to dělají na organizované turné, což je důvod, proč je převažující – stejně jako nepřesný – koncept, že je to nákladné jít do země. Desát denní organizovaný výlet rezervovaný na internetu může vykázat kdekoli od $ 1.500 až $ 3500 USD, což odpovídá významnému 150-350 dolarů denně.

Ale pokud cestujete samostatně, můžete rychle navigovat tuto zemi za přibližně 45 dolarů za den.

Takže přesně jak vidíte Tádžikistán na rozpočet? Zde je návod

Přeprava

Namísto rezervace výletu s internetovým agentem máte čtyři mnohem levnější metody, abyste se mohli vybrat z:

1. Objevte multididay Chauffeur, když se zobrazí
Hostely, stejně jako penziony vám mohou dát do kontaktu s regionálními řidiči, s nimiž můžete vypracovat vlastní rychlost, itinerář, stejně jako délka cesty. Typicky, cestující utratí každý den ve výši 50-100 dolarů na osobu. Čím mnohem lepší vaše dovednosti zúčtování (a mnohem více tvrdohlavost), tím vyšší je možnost, že budete mít šoféra pro lepší až 50 dolarů denně.

Řidiči mohou být objeveni v Murghab, Khorog, Dushanbe, stejně jako dalších větších místech. Pokud cestujete po dálnici Pamir (jako docela všichni všichni ostatní v Tádžikistánu), můžete také objevit Chauffeurs v Kyrgyzstánu druhém největším městě, OSH.

2. najmout si 4wd sami
To obecně stojí kolem 100 dolarů každý den pro vozidlo, takže pokud cestujete s několika lidmi, je to fantastická volba. Poskytuje vám flexibilitu, stejně jako je to skvělé pro váš rozpočet!

Je to velmi jednoduché organizovat toto při příjezdu. Všechny hotely, hostely, stejně jako penziony v obou OSH, stejně jako Dushanbe vás mohou dostat do kontaktu se společnostmi, které mohou organizovat 4WD nájemné. Neorganizujte to online, pokud nechcete strávit mnohem více peněz.

3. Veřejná doprava
Dálkový veřejný převod není skutečně existovat v Tádžikistánu. Prostorové místní obyvatelé však tento prostor vyplnil velmi levný způsob. Každý den, než cestují z jednoho města nebo města k dalšímu, aby šli o jejich každodenním podnikání, vždy zaručují, že každá oblast v jejich vozidle je naplněna.

Objevte tyto cestovní příležitosti, zeptejte se svého penzionu, kde je “autobusové nádraží”. Budou vás nasměrovat do automobilové oblasti (obvykle v blízkosti trhu), kde bude Chauffeurs čeká na naplnění jejich aut. Využití této metody, není neobvyklé, aby skončil do zadní části starobylé vozidla se čtyřmi dalšími lidmi na pěthodinový výlet. Tyto cesty obvykle stojí pouze kolem 10 dolarů. Stejně jako je to fantastická metoda, která se ponoří do regionálního života.

Náklady na výlet závisí na jeho délce. Nejvíce, které jsem zaplatil, bylo pro jakýkoliv typ jedné cesty byl $ 35 USD po dobu 12 hodin, 600 mil. Voyage od Khorog do Dushanbe. stejně jako to bylo v 4wd.

Rychlá boční poznámka: Pokud cestujete v rámci města nebo města, existuje mnoho malých minibusů (Marshrutkas), které vás mohou vzít z jednoho destinace na jeden další podél předepsaných tras pro měřené náklady na přibližně 0,20 USD USD. Nicméně v těchto trasách se zastaví kdekoli, aby zvládli nové cestující, stejně jako snížení ostatních. Stejně jako já implikuji kdekoli: domy, mimo trhy, uprostřed hektických silnic – je to všechno fair hra.

4. Hitchhoting.
Pro velkou většinu mých cest v Tádžikistánu, i stopu. Regionální lidé Hitchhike v Tádžikistánu každý den – je to platná, uznávaná technika převodu přímo zde jako ne každý má vozidlo a jak je popsáno výše, veřejná doprava je vzácná.

Když hitchhike v Tádžikistánu, nevydržte palec. Udržujte svou nataženou ruku pARALLEL na zemi, stejně jako vlna, stejně jako dolů. V závislosti na tom, kde jste stopování, budete s největší pravděpodobností muset čekat – na nějaké neplodné úseky silnice, můžete počkat třicet minut, abyste viděli jedno auto. Pokud však vozidlo má prázdné místo, zastaví se stejně jako vás bez selhání. (Možná budete muset zaplatit trochu peněz.)

Zažil jsem nic než pozitivita, stejně jako teplo. Lidé mě potěšili, že mě vzali stejně dobře, jak mě představil do všech druhů Tádžik jídla, nápojů, stejně jako hudbu. Není to neobvyklé pro ty, kteří vás vyzvednou tolik, jak vám nabídnou občerstvení, nakupujte si jídlo, nebo vás přivezte do svého domova. Vždy jsem poskytl peníze na oplátku za tyto smlouvy, ale nikdy to nebylo přijato.

Ubytování

1. penziony
V každém typu města nebo města uvidíte domy se slovem “Penzion” napsané na nich. Jděte dovnitř, stejně jako udeřit dohodu. Je to nejjednodušší i mnoho levných ubytování, ideální metoda ušetřit peníze, stejně jako mnohem lepší zkušenosti. Budete poskytnuti fantastické jídlo, stejně jako ještě vyšší přivítání.

Po celém Tádžikistánu, regionální lidé vám umožní zůstat ve svém domě za přibližně 10-15 dolarů v noci. To se typicky pokrývá také snídani i večeři. Oběd můžete pracovat mnohem více, pokud se vám líbí – nebo můžete jíst jinam. Mnoho penzionů nabízí mnohem přesně stejné přivítání, stejně jako přesně stejné jídlo, takže to opravdu záleží na tom, co si vyberete.

Často, pokud jste ve vozidle s Tádžiky (ať už s stopováním nebo jinými prostředky), budou si vezmou penzion, který chápou. Stejně jako to bude typicky velký, takže nebuďte tak dobře znepokojeni podvodům.

A i když nemůžete objevit oficiální penzion, zjistíte přátelskou regionální, kteří vám umožní zůstat ve svém domě za malou cenu.

2. Hotely i ubytovny
Ty mohou být podobně cenově dostupné, pokud vyberete nejlepší místa. Některé hotely jsou velmi drahé, nicméně oblasti, jako je Pamir Hotel v Murghabu nabízejí levné pobyty od přibližně 15 USD v noci. Některá menší města, jako je Jelondy, prominentní horkou pružinovou oblast pro místní obyvatele, podobně také nabízejí hotel pobývá za přibližně 10 USD. (Obecně řečeno, pokud je město významnou únikovou oblastí pro Tádžíky, bude levný hotel.)

Hostely jsou skvělou levnou volbou ve větších městech, stejně jako města, stejně jako zejména v Dushanbe. Ekologicky šetrný Home Hostel ve specifickém je fantastický, levný náboj, stejně jako je plný cestovatelů. Je to vynikající umístění, která se týkala s ostatními, aby šetří na přepravní náklady.

3. Camping.
Vaše třetí volba pro ubytování je kempování. Některým způsobem je Tádžikistán extrémně přátelský. Nejsem si jistý, co jsou skutečné právní předpisy na divokém kempování, ale budu mimořádně ohromen, pokud existuje nějaký typ existence. I když jsem tak neudělal sám sebe, spokojil jsem mnoho lidí, kteří utábořili ve volné přírodě, stejně jako žádný z nich nezařazil žádný typ problémů. Měli byste se samozřejmě dodržovat typické pokyny divokého kempování: ne tábor v přesně stejném místě pro mnohem více než jednu noc, ne tábor na osobní zemi bez svolení, stejně jako tábor ve městech . Mělo bys také výzkumné studie, zda existuje nějaký typ nebezpečí ve specifické oblasti, kterou jste si k táboře. Nicméně jinak nebudete nakreslit žádný typ pozornosti, protože kemp je extrémně dobře tolerován zde.

Kromě toho, penziony i Hotely, vám často nechají hřiště váš kempový stan na jejich zemi za pouhých $ 2 nebo $ 3 USD.

Poznámka: Závažné podmínky povětrnostních podmínek mohou často provést kempování nepříjemné zkušenosti. Vzhledem k tomu, že většina z Tádžikistánu leží na takovém vysokém nadmořské výšce, teploty mohou být nepříjemné, stejně jako i škodlivé – stejně jako země v některých podmínkách může být také obtížné tlačit kempovací stany kolíky. Takže bys měl být opatrný při plánování, kde chcete tábořit.

Jídlo

Všichni onemocní v Tádžikistánu. Mám nejsilnější žaludek na světě, stejně jako i já jsem nemocný na třech zvláštních příležitostech. Mělo bys být stejně tak co nejvíce praní prádla, stejně jako zabránit jejich uvedení do úst po jednání s penězi. Stejně jako nepijte vodu z vodovodu!

Turistika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *