SIE English Sony Interactive Entertainment Inc. Entertainment 7 Způsob, jak jíst zdravé na rozpočtovém plánu batůžkáře

7 Způsob, jak jíst zdravé na rozpočtovém plánu batůžkáře

Je obtížné zachovat plán zdravé stravy, pokud máte nová exotická jídla a chutná pochoutka. Pokud jde o vaše zdraví, backpacking představuje více obtížnosti než tradiční cestování, protože s největší pravděpodobností budete mít těsný rozpočet.

Potravinářské výrobky, které jsou vyšší v tucích, obvykle přicházejí levnější než zdravější-tacos i quesadilly v Mexiku, smažené nudle v Hongkongu, hluboce smažené pakory v Indii, banánové palačinky v Thajsku, doplňky v Itálii atd.!

A ačkoli byste měli ochutnat regionální oblíbené, to je vše, co byste měli udělat, pokud chcete udržovat zdravé stravovací návyky při batohu v zahraničí.

Zde je mých 7 nejlepších tipů pro zdravé stravování při batohu.

1. Nakupujte v regionálních obchodech s potravinami

Nalezení regionálního obchodu je cenově dostupnou a efektivní metodou ke zdravému jídlu.

Pro jednoho je nákup jídla z supermarketu obvykle méně nákladné než jíst, protože kupujete jídlo, které vám vydrží déle než jedno jídlo.

Potraviny nabízejí jídlo, které je čerstvé, což vám umožní opravit zdravé jídlo, spíše než jedno tuky, cukry a konzervační látky.

Obchody s potravinami nebo trhy jsou také vynikajícími místy k doplnění zdravých občerstvení pro váš batoh, jako je čerstvé ovoce, müsli a smíšené ořechy. (Zdravé občerstvení nezahrnují čokoládové tyčinky ani žetony.)

Nezapomeňte nakupovat kolem obvodu obchodu s potravinami, kde se obvykle nacházejí ovoce, zelenina, ryby a mléčné výrobky. Středové uličky mají tendenci k domácímu nezdravému jídlu – těmto obyčejně je třeba se vyhnout!

Zatímco obchody s potravinami i supermarkety jsou plné rozmanitosti, pokud můžete, vydejte se na jeden z regionálních farmářských trhů. Nejenže to zajistí čerstvost produktů, ale přímo podpoříte regionální komunitu.

2. Hledejte ubytování s kuchyní

Pokud dokážete nakupovat na regionálním trhu nebo obchodě s potravinami, pak je vhodnější, abyste také získali přístup do kuchyně.

V dnešní době se mnoho lidí rozhodlo zůstat v apartmánech Airbnb (buď v osobním bytě nebo v prostoru ve sdíleném domě), ale i když jste v hotelu, hostelu nebo pobytu s místním, můžete mít zisk Přístup do kuchyně – nezapomeňte jej používat, pokud můžete.

To vám umožní opravit jídla zcela rozdělená na váš den a také vytváří zdravý zvyk nejíst tolik.

Některé cenově dostupné, ale zdravé jídla zahrnují smaženou zeleninu s rýží, celozrnné těstoviny s rajčatovou omáčkou, ekologický salát, míchaná vejce s celozrnným toastem, jogurt s granolovou a ovocem, upečenou drůbež se salátem, salátem, atd.

V závislosti na tom, kde na světě cestujete, může být jídlo v obchodě s potravinami opravdu cenově dostupné – pokud si koupíte typické jídlo země a také se nezvolíte pro dovážené zboží.

Například je to asi 3 $ za 3 drůbeží prsa z Portugalska, ale 6 $ pouze za nádobu indického stylu Curry Marinade. V Grenadě je to 6 USD za importovaný Červený pepř, ale jen 1 $ pro regionální salát i byliny.

Pokud se batohujete v divočině, nezapomeňte si uchopit jídlo, které můžete promíchat do jídla na později.

Jen proto, že jste pěší turistika, neznamená, že nemůžete dobře jíst; Existuje mnoho možností pro jídlo, které se můžete vařit, zatímco je ve volné přírodě, od lyofilizovaných i dehydratovaných potravin po suché těstoviny i konzervované maso.

Nezapomeňte, že při manipulaci s namáhavými činnostmi, jako jsou horolezectví nebo tvrdé stezky, je pro vaše zdraví a wellness nezbytný adekvátní stravovací plán.

Související článek: Co zabalit na kempování a také trekking batoh

3. Nevyvarujte se snídaně

Pokud zjistíte, že se přesáhnete snídaní, abyste byli na obědě nejhloupější, možná budete chtít přehodnotit své volby.

Snídaně je jedním z nejdůležitějších jídel dne, protože vám nabízí výbornou podporu vašemu ránu. Jednou z hlavních výhod pro batůžkáře je to, že zvyšuje vaši energii. Rovněž zvyšuje paměť, koncentraci a náladu.

Snídaně způsobuje, že se cítíte více vzhůru a dokonce pomáháte, že se po celý den vrháte tuk. Chcete -li udržet svou mysl mimo jídlo během dlouhé túry nebo turné s novým městem, ujistěte se, že se tomuto jídlu nevyhýbáte!

4. Don’t Snack (na nezdravém jídle) – Jezte skutečná jídla

Pokud se rozhodnete neustále jíst nezdravé jídlo, protože to vypadá chutný a také se cítíte plné v tuto chvíli, přehodnoťte svou stravu.

Občerstvení po celý den po celý den na potravinách postrádajících vlákniny i živiny pro vás není skvělé; To vás jen přiměje k hladu.

Ale občerstvení není tak špatné, v závislosti na tom, co se rozhodnete jíst. Pokud musíte svačinu, vyberteProteinová tyč, vejce vařená tvrdá, zelenina s hummusem, nějaké ovoce nebo ořechy, které zachovají nějakou energii.

To je úplně v pořádku – zejména při turistice. Nezdrané jídlo vás však jen zpomalí a učiní vás letargickým.

5. Sbalte láhev s vodou

Zůstávání zvlhčení je nezbytné pro udržení zdravé stravy. Pomáhá, že se cítíte plnější a energičtější, zatímco také držíte bolesti hlavy pryč.

Pokud míříte do divočiny, vždy si vezměte nějaký vodní filtr, protože je důležité ošetřit vodu, kterou objevíte, když je mimo civilizaci.

Zatímco voda ve vysokých nadmořských výškách ve vzdálených oblastech může být opravdu čistší, než si myslíme, je stále bezpečnější být připraven, než být zaseknutý bez filtru.

Ve více izolovaných zemích není voda z vodovodu vždy bez rizika pití, takže mějte na paměti také při cestování do zahraničí.

Mít vodní filtr nebo čisticí tablety pomůže také rozpočtovému plánu, protože nebudete vyžadovat neustálé nákup balené vody. Nemluvě o tom, že atmosféru budete pomáhat tím, že nevyhodíte veškerý tento plast.

6. Vyberte levná, zdravá místa k jídlu

I když uvádím, že byste se měli rozhodnout pro nákup v obchodě s potravinami a na trzích, abyste pomohli s zdravým stravováním na rozpočtu, pravdou je, že skončíte v restauracích.

To může být skvělá věc!

Nejen, že budete moci ochutnat tradiční jídlo země, kterou navštěvujete, uspokojit nové lidi, podporovat místní obyvatele, ale spíše to však můžete udělat s rozpočtem.

V Thajsku vyberte pad thai. Jedná se o zdravé jídlo nabité proteiny, které vás bude udržovat plné a spokojené celé hodiny. Rýžové nudle se míchají s vejcem, tofu, klíčky fazolí, arašídy, rybí omáčka, tamarindovou omáčku, chilli paprika, ekologickou cibuli a další! Je to chutné jídlo a také za pouhých 1,50 $ na ulici, je to výhodná.

Pokud jste v mnoha částech Jižní Ameriky, rozhodněte se pro menu dech dia, které bude poměrně běžně podáváno s grilovaným masem nebo rybami, zeleninou, polévkou a rýží. Obvykle je to jen pár dolarů. Nebo hledejte jídlo s černými fazolemi nabitými bílkovinami.

In Vietnam, order up the salad rolls (rice paper full of herbs, greens, shrimp or tofu), in Japan, head to the conveyor belt sushi as well as get 2 pieces of sushi for $0.50 – $1, while in China, you can Objevte dušené knedlíky, dim součet a také chladné nudlové pokrmy za 1 $.

Pokud v Evropě batohujete, hledejte čerstvá jídla na regionálních farmářských trzích, na obědových speciálech a také zkontrolujte aplikace jako vidlička pro slevy. Navíc se vydejte do východní Evropy, kde jsou dušené a maso hojné, ale náklady jsou nízké.

V zásadě vyhrajte cenově dostupná jídla, která nejsou smažena, stejně jako jsou plné proteinů-buď v typu ořechů, masa, fazolí, vejců nebo tofu.

7. Vyhněte se pivu

Dobře, to nemusí podzim v kategorii „Food“, ale protože s největší pravděpodobností budete pít a také se socializovat, když se batohujete, zkuste se vyhnout pivu.

Tento chlast naplněný carb nedělá nic pro udržení vaší váhy.

Pokud můžete, rozhodněte se pro odstranění alkoholu (vodka, gin, tequila) smíchanou se sodovou vodou a vápnem.

Nebo, pokud jste ve víně a můžete za to zaplatit (2 $ za láhev v Evropě!), Pak sklenice – nebo dva – den udržuje lékaře pryč! Vážně však má mnoho výhod pití červeného vína.

Zde je zdravější návyky pro backpacking

Doufám, že tento seznam vám poskytl několik skvělých konceptů pro cestování po rozpočtu, ale stále zůstane zdravé.

Samozřejmě budete lákat ochutnat několik regionálních specialit (z nichž některé nebudou nejzdravější), stejně jako můj tip je jen jít na to.

Jednoho dne týden, kdy si užijete chutnou pochoutku, jinak budete úplně chybět v regionální potravinové kultuře, která je obrovská součást cestování.

Zdravé cesty!

Jako tento článek? Připnout!

Zřeknutí se odpovědnosti: Kozy na silnici jsou partnerem Amazonu a také přidružením pro některé další maloobchodníky. To znamená, že provádíme provize, pokud kliknete na odkazy na našem blogu a nakupujete od těchto maloobchodníků.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *